“Şehri Sultandan Kareler” Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Sivas Valiliği himayesinde Sivas Kültür AŞ’nin koordinesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, Sivas 4 Eylül Fotoğraf Sanatı Derneğinin katkıları ile “Şehri Sultandan Kareler” isimli ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar için Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ödül töreni düzenlendi.
İl genelinde bulunan tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel öğeleri fotoğraf sanatı aracılığıyla anlatan “Şehri Sultandan Kareler” fotoğraf yarışması ödül töreni öncesi hazırlanan sergiyi gezen Valimiz Salih Ayhan ve protokol üyeleri, eserleri ilgiyle inceledi.
19.12.2019 tarihi itibariyle başlayan ve ulusal çapta ilk kez yapılan yarışmada, 1.lik ödülünü Çifte Minerali Medrese fotoğrafı ile Hatay’dan Mehmet Aslan elde etti. 2.lik ödülü ise Sivas’ın Torlakçıları eseriyle Edirne’den katılım sağlayan Servet Çınar kazandı. 3.lük ödülü de Medresede Hayat ismiyle Edirne’den Mehmet Aktaş’ın oldu. 6 adet mansiyon, 4 adet özel ödül ve 68 adet sergileme ile 11 adet satın almanın olduğu yarışmada İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Özer Kanburoğlu, Levent Erdinç, Ozan Sağdıç jüri olarak görev yaptı. Dijital olarak tek kategori şeklinde düzenlenen ve Sivas’ın tarihi, doğal güzellikleri, kültürel zenginliklerini amaç edinen yarışmada, yaklaşık 30 ilden 1371 fotoğrafla katılım sağlanan yarışmada Sivas, Hatay, Edirne, Bursa, İstanbul, Kayseri, Trabzon, Ordu, Sakarya, Malatya, Giresun, Kocaeli, Erzincan, Diyarbakır, Aydın, Yalova, İzmir, Tokat, Nevşehir, Ankara, Erzurum, Amasya illerinden yarışmacılar ödül almaya hak kazandı.