Şartlar ve Koşullar

Kullanım Koşulları

YOLCU

Genel Bilgiler

TakSivas sistemine kayıt olmanızla birlikte TakSivas üyelik sözleşmesini onaylamış sayılırsınız.

TakSivas üyelik sözleşmesini onaylamanızla birlikte bilgilendirme için size e-posta ve kısa mesaj (SMS) göndermemizi kabul etmiş sayılacaksınız.

Mobil cihazınıza TakSivas mobil uygulamasını indirdikten ve gerekli alanları doldurduktan sonra cep telefonunuza bir şifre göndereceğiz. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilir ve TakSivas’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siz uygulamayı açtıktan sonra “Taksi Çağır” özelliği ile taksi istediğinizde, çağırdığınız konuma en uygun durumdaki taksiyi size yönlendireceğiz.

Yönlendirdiğimiz araçla ilgili sürücü ve plaka bilgilerini size uygulama aracılığıyla ileteceğiz. Ayrıca, yolculuğunuz ile ilgili rota bilgisi, tahmini mesafe ve tahmini varış süresi bilgilerini de görebileceksiniz.

Sürücü çağrınızı kabul ettikten sonra çağrıdan vazgeçmek zorunda kaldıysanız, 120 saniye içerisinde gerekçenizi de belirterek çağrıdan vazgeçebilirsiniz.

Hesaplar

Uygulamaya giriş yapmak için verdiğiniz ad soyad, e-posta ve cep telefonu bilgilerinizi lütfen kontrol ediniz. Bilgilerin doğru ve güncel olmadığı durumda TakSivas ile herhangi bir sorun yaşadığınızda size yardımcı olunmayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için bilgilendirme şartıyla tek taraflı olarak üyelik koşullarında değişikliğe gitme hakkını saklı tuttuğumuzu bilmenizi isteriz.

Kurallara uymamanız veya olumsuz davranış sergilemeniz durumlarında TakSivas üyeliğiniz askıya alınabilir veya sonlandırılabilir.

Ücretlendirme

TakSivas uygulamasını indirmek ve kullanmak için bize bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Sadece seyahatinizin gerektirdiği yolculuk ücretini ödemeniz yeterlidir.

Kalite ve Hizmet Yönetimi:

TakSivas ile yaptığınız yolculuklarınız ile ilgili düşüncelerinize çok önem veriyoruz. Bu nedenle yolculuğunuz sona erdiğinde yolculuk ile ilgili düşüncelerinizi puanlamanız ve yorumlarınızı dile getirmeniz daha kaliteli bir yolculuk geçirmenizi sağlayabilmemiz için bize yardımcı olacaktır. Ayrıca, TakSivas ile ilgili tüm istek ve şikayetlerinizi uygulamada bulunan öneri ve şikayet formundan bize iletebilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri ve Ödemeler

TakSivas ile yaptığınız yolculuklarda ödemenizi nakit ödeme, kredi kartı ile ödeme ile ödeme yöntemlerinden biriyle yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerinizde kart bilgilerinizi sisteme bir kez girmeniz bizim için yeterli olacaktır. Başka bir yolculuğunuzda tekrar kredi kartı ile ödeme yapmak isterseniz kart bilgilerinizi ikinci kez girmeniz gerekmez.

Kredi kartı ile ödeme yönetimini seçtiğiniz yolculuğunuz sona erdiğinde, şoförün girdiği tutar veya taksimetreden okunan değer için sürücüden onay isteyeceğiz ve size bilgilendirme için bir ekran göstereceğiz. Siz onay verdiğinizde de ödeme işlemini tamamlamış sayılırsınız.

Ödemenin kredi kartınızla yapılamaması durumunda, nakit olarak yapmanız gerekecektir.

Yasal Sorumluluklar

Sisteme erişim için size gönderdiğimiz şifre ve bilgileri saklama ve koruma sorumluluğunun size ait olduğunu lütfen not ediniz.

Beklenmedik durumlarla (mücbir sebepler) karşılaştığımızda hizmet veremediğimiz anlar olabilir. Bu durumlarda yaşanacak problemlerle ilgili sorumluluk kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

Uygulamayı yüklediğiniz cihazı kaybettiyseniz veya çaldırdıysanız cihazınızda yüklü uygulamamız ile yapılabilecek taksi ödemelerinden biz sorumlu değiliz. Üzülerek belirtmeliyiz ki aşağıdaki koşullara aykırı davranışta bulunmanız durumunda kanuni haklarınızı saklı tutmakla birlikte TakSivas’ı kullanmanıza izin veremeyiz ve sizi sistemden çıkarmak zorunda kalabiliriz.

Yanlış, eksik, yanıltıcı bilgiler ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı verilerin TakSivas web sitesine ve/veya TakSivas mobil uygulamasına kaydedilmesi,

TakSivas web sitesi ve/veya TakSivas mobil uygulaması içeriklerinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

TakSivas web sitesi ve/veya TakSivas mobil uygulamasının güvenliğini tehdit edecek ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması veya bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi.

TakSivas uygulamasının uygunsuz kullanımı, kurallara uymama, sistemi kötüye kullanma, yolculuk sırasında genel ahlak kurallarına uymama gibi davranışların sergilenmesi.

Fikri Mülkiyet Hakları

TakSivas uygulamasının tüm içerikleri ve tasarımları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakkı ile korunur.

Reklamlar

TakSivas ilgili ve ulaşıma dair tanıtım, uyarı, duyuru vb. bildirimleri dışında reklam alanı kapsamına girecek yayınlar yapmayacağımızı kabul ederiz. Tanıtım ve bilgilendirme dışında sizleri rahatsız etmeyeceğimizi kabul ederiz.

Bizimle İletişime Geçin

Bu Kullanım Koşulları ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa lütfen Sivas Kültür A.Ş. ile iletişime geçiniz.